| ピッコロ a întrebat:

Ce parere aveti despre PC-ul Dell Dimension 9100? merita sa fie upgradat? poate fi un gaming pc?

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Categoric NU. Configuratia este destul de depasita si nu merita sa mai investesti in ea.

Iti strangi bani si iti iei ceva pe o arhitectura noua gen un FX sau i5 daca vrei un gaming pc.

| ピッコロ explică (pentru Intruder19):

Serios? ciudat pentru ca un prieten cu un procesor de 2.7 GHz (Pentium 4 si nu minte chiar mi-a aratat) poate juca GTA V tongue PC-ul asta e chiar de Gaming. Daca sa zicem ar vrea cineva sa il imbunatateasca s-ar pisa pe arhitectura ta noua cu tot cu FX-ul si i5-ul tau! nu mai subestima pc-urile care n-au o ''arhitectura noua''.Pot sa ajunga toate si acolo unde sunt alea de Gaming! mersi pentru raspuns totusi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Intruder19):

Ce ma? Eu cred ca creierul tau e depasit.
Eu am un amarat de Pentium 4 2.7 GHz, si cu el pot juca GTA V pe MEDIUM cu 30-50 FPS. Si tu zici ca computerul asta e depasit? LOL

Daca vrei sa stii orice PC poate fi imbunatatit. De unde ai invatat tu despre IT, de la femeia de serviciu?

Poti cumpara orice piese si poti face din acel PC un computer mai bun, desi nu trebuie sa-ti investesti banii intr-un PC cu "arhitectura noua" si "i5" cui ii trebuie asa ceva daca vrea un PC decent pentru gaming?

Calculatoarele mele si a prietenului meu se pot PISA pe i5 si arhitectura FX. Noi jucam orice joc vrem decent si fara lag in FPS.

Du-te si invata despre IT mai bine (nu de la femeia de servici) si APOI dai reply. tongue

| Intruder19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog sa folosesti un limbaj adecvat. Daca te joci pe un crt cu rezolutie 800x600 cu detalii la minim si ai 50 de fps inseamna ca esti un gamer adevarat si ai PC de gaming.

In momentul cand doresti sa te joci pe full hd cu detalii high sau ultra mai discutam. Daca tie ti se pare Pentium 4 un procesor al unui PC de gaming inseamna ca ai ceva probleme.

Din moment ce mai toate jocurile au nevoie de un procesor cu 4 nuclee sa te poti juca eu sunt chiar curios cum te joci tu pe medium si ai 30-50 fps. Daca imi arati un print cu GTA 5 pe pentium 4 iti dau dreptate.

| ピッコロ explică (pentru Intruder19):

Serios? daca tu crezi ca doar cu o arhitectura noua si cu fx-ul tau si i5-ul esti un ''gamer'' si ca pc-ul e unul de gaming.Atunci gresesti, cum am mai spus pc-urile ca Dell-ul ala si multe altele poate deveni unu de gaming.Decat sa te obosesti sa iti faci unu nou. Faci piesa cu piesa de exemplu' Dell-ul si va fi un pc de gaming bun sau chiar decent.

| Intruder19 a răspuns (pentru ピッコロ):

Ok,dar eu inca astept o dovada ca iti merge GTA 5 in 50 fps pe Pentium 4 pentru ca m-ai facut foarte curios.

| ピッコロ explică (pentru Intruder19):

Eu n-am jocu'.Nu l-am luat pentru ca trebuie sa fac ceva spatiu pe PC pentru ca am multe jocuri.Dar Alex iti poate da dovada!