| anonim_4396 a întrebat:

Ce placa video ar merge perfect cu un Pentium D 950 si 4GB RAM? Dar cu un Core 2 Duo E6700?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un procesor vechi de peste 10 ani. Si prea slab pentru vremurile astea. Si nu stim ce jocuri vrei sa joci. Nu prea gasesti nici placi video in concordanta cu el.
Mai bine te gandesti la un sistem PC nou cu totul.

| ROB3RT89 a răspuns:

Nici una, sa nu zici ca vrei si pentru gaming laughing
Nvidia geforce 9400 gt sau un gt 400!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ROB3RT89):

Ar merge cu GT 1030?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ROB3RT89):

Este vechi, dar macar sa-l pun pe picioare (Cat pot). Nu este sistemul meu principal

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu il folosesti pentru gaming, nu are rost 1030, e prea mult!
Daca vrei de gaming, trebuie schimbat de la 0!

| octav005 a răspuns:

Nu are nici o treaba cu procesorul. depinde de placa ta de baza. ce slot are.
si ce fel de placa video folosesti. sunt majoritatea pe PC-I Express. dar poate sa fie si alte sloturi.

depinde de placa de baza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru octav005):

Socket 775 si are PCI-E, deci practic merge orice (Bine, nu o sa ma apuc sa pun cine stie ce)

| octav005 a răspuns (pentru anonim_4396):

Orice ce are PC-I express