| skyfyz a întrebat:

Ce probleme nu pot fi descrise cu ajutorul algoritmului? Eu doar stiu ca nu poate enumera toate zecimalele lui Pi. Va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Probleme sentimentale
probleme mentale
probleme educationale
probleme legale
probleme medicale
probleme politice
etc.

cat despre PI...

https://cs.uwaterloo.ca/~alopez-o/math-faq/mathtext/node12.html

e exact pe dos, e o problema matematica, poate fi foarte bine rezolvata cu un algoritm, si chiar e o incercare de program pe site-ul ala (programele SUNT algoritmi, in forma deja implementata, si deci ar putea functiona pe un calculator)