| Iulian922 a întrebat:

Ce puteți sa-mi spuneți despre mouse-ul marvo m212, adică calitate, cum funcționează, cum poate fi curățat etc.

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Garantate 3 milioane de apasari? Blah, lasa prostiile si ia ceva cu switchuri Omron sau Huano. Uite, la un pic de promotie si o idee mai ieftin - http://www.pcgarage.ro/mouse-gaming/natec-genesis/g22/

| Iulian922 explică (pentru KodrutZ):

Eu m-am uitat pe site-ul altex și acolo avea vreo 5 tipuri de mouse-uri pe care le voiam : natec genesis g77, marvo x5, marvo m316, marvo m319, marvo m910, dar în magazin nu le avea pe niciunul. Mai aveam de ales acolo dintre asta și încă unul și de asta l-am luat pe asta.

| KodrutZ a răspuns (pentru Iulian922):

Pai cine te pune sa iei ca gisca de la Altex? De la garaj e transportul moca, unde mai pui ca zilele astea au o oferta super misto la Redragon, dau si paduri incluse in pret. Paduri misto de vreo 56 RON, nu de-alea de 10 lei. I-am luat un Centrophorus sotiei si e chiar impresionant ca si calitate in banii lui (la acuratete nu m-a dat pe spate, eu avind nemuritorul Logitech G400). Asta e jucaria - http://www.pcgarage.ro/mouse-gaming/redragon/centrophorus-black/

| Iulian922 explică (pentru KodrutZ):

Nu ma lasa tata sa iau online.

| Iulian922 explică (pentru KodrutZ):

Si de ce nu ar fi bun mouse-ul asta? Costa 37 de lei recunosc, dar daca il compari cu alte mouse-uri de pretul lui?

| KodrutZ a răspuns (pentru Iulian922):

Gizas. Tac-tu are probleme la mansarda, nu? Da-i sa citeasca termenii si conditiile site-ului ca sint in romana. Poti comanda cu plata ramburs, nu e musai sa platesti in avans sau cu cardul. Geez, si uite din cauza astora ca al tau parinte supravietuiesc hotomanii de retaileri offline. Bine, Altex/Media Galaxy sint chiar ok, doar ca nu prea au multe treburi pe stoc.

| KodrutZ a răspuns (pentru Iulian922):

Ti-am zis de ce, si ti-am dat exemplu Natecul ala care e de 3 ori mai durabil in aceiasi bani. Si nici nu te bate lumina in ochi. Daca vrei mouse, iti iei mouse. Daca vrei veioza, iti iei veioza. Depinde cu ce il compari. Daca vrei sa te simti bine, il compari cu un rahat de-ala de 10 lei sau unul cu bila si da, ai un giga-mega-ultra mouse. Pe de alta parte, un mouse adevarat e cu totul alta viata. Nu ma leg de jocuri, eu se intimpla sa traiesc din ce fac si am nevoie de mouse sa mearga cum trebuie, nu sa imi scoata peri albi degeaba.

| Iulian922 explică (pentru KodrutZ):

Il testez acum, e destul de bun, doar clickul se aude cam tare.

| KodrutZ a răspuns (pentru Iulian922):

Nu exista click silentios. De aia se cheama click. Daca era silentios, se chema slick. tongue