| Cronos126 a întrebat:

Ce sa aleg intre Castile Redragon Lamia(360g cu tot cu fir), microfonul se aude incet zic unii, 15 comentarii) si Somic G941(mod vibratii, 405g fara fir, te dor urechile dupa 3-4 ore zic unii din comentarii de pe Emag, 405 comentarii). Ca design parca ii mai fain la Redragon. Acelasi pret la amândouă. Deci ce aleg?

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Diferenta de greutate nu e mare. Castile daca au o forma mai nepotrivta pot produce disconfort la o purtare mai indelungata. Eu am niste casti care se apasau prea puternic pe urechi si de acolo venea disconfortul. Le-am intins putin ca sa slabesc forta de apasare pe urechi si acum sunt ok. Asa trebuie facut cu toate castile, trebuie intins putin cadrul acela elastic care apasa castile pe urechi asa incat forta de apasare sa fie mult diminuata si atunci e perfect.
Am citit review-urile negative si nu stiu care ar fi mai bune.
In orice caz, sonorul trebuie dat tot timpul la volumul cel mai mic cu putinta, ca alfel auzul poate fi afectat ireversibil cu orice fel de casti.