| Andreisorin12345 a întrebat:

Ce sa aleg Viking amd Edition adica Ryzen 5 1500x si gtx 1050ti..sau cel cu Intel? Adica Intel i3 8100 si gtx 1050 ti...

Răspuns Câştigător
| iwefgOficiall a răspuns:

Eu zic sa mergi pe arhihectura Ryzen fiindca sunt procesoare mai noi si sunt un pic mai ieftine plus ca vei beneficia in viitor de un upgrade mai usor la noile procesoare din seria ce vor aparea!

| Andreisorin12345 explică (pentru iwefgOficiall):

Ai dreptate. Multumesc pentru timpul acordat... Si o seara si un weekend placut?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca "te tine bugetul" Intel intotdeauna e cea mai ok varianta (daca tu compari variante din generatii similare, de performante bun). Totusi in ultima vreme, pretul e foarte mare, si ceva mult mai ieftin gen AMD are aceleasi performante ca un Intel, la preturi mult mai avantajoase. Tu ia ce vrei, in functie de buget. Daca ai un buget anume, da-mi mesaj, te ajut cu sfaturi, idei pentru o configuratie personalizata. Cel mai probabil te duci in ideea de 3000 ron nu?

| Andreisorin12345 explică (pentru CM7YRE):

Da. Cam 3000 de lei. 2800

| CM7YRE a răspuns (pentru Andreisorin12345):

Http://bit.ly/2E1Guyi 3000 lei. 2400g cu plac integrata si putin mai mult decat 1500x, ramii pe 3000 o singura placuta sa mai poti pune una la fel pe viitor sa ruleze in dual channel, si 1060 6gb +ssd. Vezi ca-i lichidare. Daca ai buget, ia-le acum, unele chiar au ceva reduceri bune. Utilizeaza voucherul VCUHU9KS pentru o reducere de 1% (nu se cumuleaza daca produsul e deja intr-o promotie sau reducere mai mare), ma ajuta pe mine si tu (poate) primesti o reducere. Zi fumoasa! Daca ai intrebari, da mesaj, e mai usor!

| CM7YRE a răspuns:

PS: La 3.700 ron (configuratia pe bucati cu update de bios cu toate cele chiar e 5400) te duce cel mai bine varianta asta deja facuta http://bit.ly/2I2Bm0Y ai doar procesorul + placa video = 3.000 ron si primesti tot pc-ul la 3.700 cu asamblat gold si toate cele (chiar daca e AMD = sunt 8 nuclee si 16 threaduri acolo)