| KanekiMalai a întrebat:

Ce sa imi cumpar placa video sau oneplus 3 sau 5(apare pe 20), eu acum am gt 740 si duce gta v pe medium si am un jaf de iphone 4, dau fanta la cel mai bun raspuns

7 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Telefonul, ai avea mai multa nevoie. Ai o placa de baza decenta.

| Superior a răspuns:

Cati bani ai? Ce calculator ai? Daca vrei un sfat care-ti poate schimba radical viata (sau mai bine zis sa nu iti dai cu pumnii in cap ca nu-ti convine ce ai luat) raspunde!

| KanekiMalai explică (pentru Superior):

Am 2000 lei am i5 4460,8gb ram 1600 si placa de baza asrock H81M-R.

| Superior a răspuns (pentru KanekiMalai):

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2713030/ ti-am pus o placa video GTX 1050 TI cu 4GB, un pas urias de la acel GT 740 si un telefon, care din ce vad e foarte recomandat in ultima vreme, un Samsung Galaxy J5, care de asemenea are si specificatii foarte bune. In total costa undeva pe la 1550-1600 lei, deci mai ramai cu 400 lei. De cei 400 lei puteam sa mai pun sa intre un GTX 1060, fiind o placa foarte puternica dar momentan,stockurile sunt complet goale,nu am gastit nicaieri, nici pe altex, pcg, flanco, etc iar telefon mai bun ca ala nu cred ca ti-ar trebui. Daca vrei mai poti astepta pana se refac stockurile si iei un GTX 1060 sau mai bagi in telefon, un J7 sau Zenfone 3.

| Speed99 a răspuns:

Salut!

Depinde, daca pui o placa mai puternica s-ar putea sa faca bottleneck, si degeaba ti-o mai cumperi.
Atata timp cat esti multumit cu sistemul unitatii pe care o ai, si nu esti multumit de telefonul care il ai, cred ca alegerea e simpla. Timpul sa-ti faci un upgrade de la iPhone 4.

Bafta!

| mandache1997 a răspuns:

Sincer nu ai nevoie de mai multa putere, deja poti juca mafia 3, NFS 2017 il duci destul de onorabil deci chiar nai de ce sa mai bagi in placa dar depinde de restul sistemuluiwinking

| Roșca_Mario_1998 a răspuns:

Salut, in bugetul tau de 2000 de lei din cate am inteles, nu o sa te incadrezi pentru un oneplus 5, insa eu iti pot oferi un oneplus 3 la 1450 de lei https://www.olx.ro/......8EDZH.html