| ZaharescuCostin a întrebat:

Salut TPU. Ce se întâmplă dacă mă apropii la 5 metri de antena 4.5G Vodafone? O să am net de mare viteză?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Cu cât te afli mai aproape de antenele GSM/de telefonie, cu atât va crește calitatea semnalului. Da, vei avea atât semnal full cât și lățime de bandă de internet pe date mobile la viteză maximă, fie că vorbim de 4G unde viteza maximă posibilă este de 100Mbps (în funcție de telefon - protocol de comunicație, tipul antenei wireless), iar pe 5G viteze de până la 1Gbps.
Poți ajunge la asemenea viteze în preajma antenelor, însă, expunerea pe perioade lungi de timp în câmpul de emisie al antenelor GSM(câmp electromagnetic) poate crește riscul declanșării cancerului spre exemplu sau a tumorilor.

10 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Da! O să ți se usuce și o să-ți cadă!
laughing

| lifit a răspuns:

O sa te curentezi

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca bagi masina in viteza, DA
altfel, ti-am mai raspus de vreo 4 ori ca bati campii cu viteza la net peste date mobile si NU VREI sa te verifici cu aplicatia speedtest, la 10cm de antena o sa vezi ca ai o viteza DE RAHAT!

Răspuns utilizator avertizat
| Zuzu1991 a răspuns (pentru ZaharescuCostin):

Felicitocurili mele personale, o ai la viteza si eu ma insel
LA CE ITI FOLOSESTE?!?
ca mai e si partea a 2a, cata cantitate ai pe luna dupa care scade viteza la bunica de ISDN - 128kbps?

Răspuns utilizator avertizat