| AncaIoana98 a întrebat:

Ce stiti despre Deep Web? Vreau raspunsuri detaliate, eventual sa imi spuneti daca ati reusit sa accesati siteurile de acolo.
Am vazut niste video facts pe youtube despre Deep Web dar pot spune ca inca sunt in ceata.

Răspuns Câştigător
| PogChamp a răspuns:

Toti dramatizeaza deep webu ca fiind cine stie ce mare scofala, singuru lucru activ folosit pe deep web sunt forumurile de pedofilie, restul cu asasinari si conturi bancare sunt de mult duse/redundante. In esenta deep web e o extensie a 4chanului unde se posteaza subiecte in mod normal pedepsite prin lege cum ar fi pedofilia, snuff-ul, etc. datorita anonimitatii necesare accesarii lui + cunoasterea codului unic respectivelor site-uri.

| AncaIoana98 explică (pentru PogChamp):

Am aruncat o privire, sincer mi s-a parut FOARTE interesant siteul torchan .....si cam atat lol

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Este zona "underground" a internetului, acolo gasesti site-uri neindexate de google sau alte motoare de cautare mari. Ca sa accesezi site-uri de acolo ai nevoie de un browser cum este Tor.

| Gicutzu23 a răspuns:

Totuși ai grija când accesezi acele site-uri, multi "oameni rai" pot afla unde stai si sa pățești ceva mult mai rău sau sa ai probleme cu politia crezând ca ai intenții rele. Acolo găsești lucruri groaznice, foarte groaznice happy