| Daniel1805 a întrebat:

Ce trebuie sa fac atunci când laptop-ul meu se deschide(greu dar se deschide) și imediat după ce l-am deschis stă vreo 10 sec. asa și după intra în stand-by, după care nu se mai deschide, trebuie sa țin apăsat pe butonul de pornire ca să se închidă și după ce îl deschid înapoi tot asa face.
Va rog ajutați-mă pls!

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Esti sigur ca laptopul intra in standby? Spus altfel, stii sigur ca nu este o problema legata de video?

Solutii :
> Intra in safe-mode ( daca poti ). Daca problema nu apare in safemode, cel mai probabil e de la drivere sau de la un malware.
> Scaneaza sistemul folosind un live-cd antivirus.
> Incearca o reparare automata folosind un dvd de instalare windows
> Ruleaza un live-cd cu linux, muta toate fisierele importante pe o partitie care NU contine sistemul de operare. Reinstaleaza windows-ul.