| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceti de acceasta configuratie?
Face bottleneck?
Cate fps-uri in medie as avea pe gta v?

ASUS PRIME B360M-A
Intel Core i3-8100
Geforce GTX 750 Ti
8 GB RAM DDR4
Sursa e capabila sa duca

4 răspunsuri:
| Coco755 a răspuns:

Salut!
Ți-aș recomanda, dacă dispui de o sumă de bani mai mare(1300-1800 lei), să faci un update de la i3 la i5 sau i7, sau de ce nu, la placa video, dar este destul de bunicică, adică 2Gb VRam, este suficient!
Te va ajuta foarte mult!

| VallyP a răspuns:

Cu siguranta face bottleneck. Placa video e prea slaba fata de procesor si va limita procesorul cam la 60%-70% din performante in gaming. Conteaza si jocurile daca cer mai mult de la procesor sau de la placa video.

| StefanT230 a răspuns (pentru Coco755):

Deci imi recomanzi un i5 sau i7 doar pentru ca scrie pe el i7?
procesorul e foarte bun.
placa video e problema.

| Coco755 a răspuns (pentru StefanT230):

Eu nu îți spun ce să faci, însă specificațiile sunt diferite, de la un procesor la altul, vei simți îmbunătățirea în jocuri, când fps-urile vor crește iar lag-ul va fi inexistent!
De altfel, poți căuta chiar și pe google/Youtube i3 vs i5, și vei vedea cu ochii tăi!
Crede-mă, nu-ți spuneam să dai banii de pomană.
O zi bună!