| anonim_4396 a întrebat:

Cine crede ca telefoanele Allview sunt romanesti?

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Se asambleaza in Romania, piesele sunt venite din alte parti ale lumii. Aceeasi situatie si la firma Utoq, care defel si ea este romaneasca.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Jipa95):

Nu se asambleaza in Romania sunt rebranduite, sunt Gionee Elife

| Jipa95 a răspuns (pentru Mihai1810):

Da, dar si allviw si utoq, sunt firme romanesti.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Jipa95):

Pe hartie da dar in realitate nu

| hp8510p a răspuns:

Nu sunt romanesti sunt chinezesti! Sunt aduse din China si romanii isi pun siglele pe ele.Sunt doar "powered by Allview" nu "made by Allview"

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Eu sunt utilizator Allview este adevarat ca sunt produse in china dar ce alt telefon din lume nu are ceva produs in china.
Totusi au un pret foarte bun si o calitate foarte buna echivaland cu firme ca Samsung Nokia etc

| Mirceaeliade a răspuns (pentru Durbaca_Alex_1998):

Subscriu. Asta e adevarul. Oricum toate telefoanele sunt produse in China. Mai putin Samsung care e in Korea si alte locati dar sa fim seriosi.

| Mirceaeliade a răspuns:

Intrebare pe Iphone scrie " Made by Apple"? sau "powered by Apple" asta ca raspund la hp8510p.