| meandme111 a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa pun un proiect din word in power point? Am incercat sa fac cum am vazut pe net dar nu s-a primit

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa deschizi proiectul in Word, respectiv si Powerpoint (ca prezentare noua).
Pe rand, ideile si elementele (grafice, poze, tabele etc.) le copiezi pe cate o pagina separata in prezentarea (PowerPoint) dorita.

Trebuie sa tii cont ca, PREZENTARILE sunt proiectate, in general, pe ecrane relativ mici (cca. 1x1m) pentru publicul dintr-o sala! Ca urmare, textele trebuie sa fie din litere suficient de mari, incat sa fie vizibile si de la distanta de 5-10m!