| Stargoz a întrebat:

Cineva m-a rugat sa il ajut sa isi monteze niste microfoane ascunse prin casa (probabil pentru mai multă securitate) si nu am nicio idee cum se monteaza sau pe care sa le cumpăr. As vrea unele care se pot monta prin casa fără să fie observate si care au o durata a bateriei cat mai mare fără să trebuiască să fie încărcate prea des si sa înregistreze cat mai mult. Stie cineva pe care sa le iau ca de montat vad eu cum dar nu stiu ce microfoane sa iau? Pretul nu conteaza.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te juca! Montarea unor dispozitive de inregistrare in casa fara acordul celorlalti membri ai familiei este ilegala. Daca toti membrii sunt de acord o poti face. Daca nu, risti sa mearga in judecata si tu sa cazi la mijloc. Se pot monta dispozitive de inregistrat ascunse in prize, intrerupatoare, etc. Sau piune-l sa-si ia camere: https://bit.ly/2CJIixC Au si microfon si imagine. Doar ca astea sunt mai greu de ascuns. Nu prea pot sa-ti dau sfaturi ca nu am facut asta niciodata.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este ilegal ceea ce vrei tu sa faci, spune i si celui care a avut ideea asta cu microfoanele ca numai trăim pe vremea comuniștilor, doar atunci securistii se dadeau depanatori de telefoane si bagau microfoane in casca telefonului ca sa intercepteze conversatii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca vrei sa stai după gratii zeci de ani pune microfoane ca pușcarie scrie pe tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu asta intri într-o zonă lunecoasă. Nu știi pe cine vrea să spioneze și de ce, ce implicații și finalitate va avea acțiunea ta, ce procese legale se pot declanșa, cum vei fi acuzat în cazul lor. Unde dai și unde crapă.

| krypton1234 a răspuns:

Te insala nevastata bro? :)) aveam si eu un pic chef de gluma scuze sunt la munca si ma plictisesc... Uite fratemiu daca vrei dizpozitive de genu ai aici de toate https://www.smtsol.ro/......oane-spion
Numai ai grija cu ele sa nu fii prins ca o sa stai la racoare...