| xGamerZ212 a întrebat:

Salut TPU, cred ca e a 5 a oara când încerc sa aflu acest răspuns, dacă nu, ma las păgubaș, as dori sa aflu mai multe despre acest fenomen,, burn in" și vreau totodată sa știu de la ce se formează, se poate forma de la orice? Allways on display, un joc, o imagine statica, butoanele interactive, dacă da cât timp este necesar? Cu aproximație. de exemplu eu dețin un p30 pro. Fundă!

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Ți-am explicat frumos la întrebarea anterioara: când pixelii stau aprinși o perioada lunga de timp în aceeași stare(adică lași ecranul aprins cu orice imagine), nu trebuie să fie continuu, ci câteva ore azi câteva ore mâine, și în câteva luni se arde.

În practică este aproape imposibil să lași telefonul cu aceeași pixeli aprinși, doar dacă este lăsat accidental.