| Snoopy001 a întrebat:

credeti ca as putea sa inlocuiesc placa asta video cu un GTX 660? Credeti ca procesorul si palca de baza ar accepta?
Case Built In Galaxy 3 Gaming Case
Motherboard Gigabyte F2A55M-HD2
APU Type AMD A8
APU Model AMD 6600K Quad Core
CPU Socket FM2+
CPU Clock Speed 3.9 Ghz
CPU Max Turbo Speed 4.2 Ghz (turbo mode)
Memory 8GB Crucial DDR3 1600mhz Performance Memory
Hard Drive Size 1tb Seagate SATA 6Gb/s 7200RPM
Optical Drive 24x SATA DVD ReWriter Dual Layer
Graphics Card Latest AMD Radeon HD8570D Graphics with, DVI, VGA and HDMI Output
PSU Size 500W Power Supply with 120mm cooling
Operating System No Operating System (comes with support manual and drivers only)
Rear Panel Connections 1x DVI Port, 1x Gigabit Lan, 1x PS/2 Combo Port, 1x VGA Ports, 4x USB 2.0 ports Rear, Speaker, Headphone and Mic Ports Front and Rear, 1x HDMI
Front / Top Case Ports Headphone Jack, Microphone Jack, USB 2.0,

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Vai tu. ultimul lucru la care bat tastatura: vezi ca se mai intampla. era tare greu sa scoti acel punct dupa 260x. sa fie 260x

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Detii sau nu sistemul ala?
2. Poti sa pui placa aia video(Ca el acuma are integrata) dar o sa fie la limita de limitare.

| Snoopy001 explică (pentru sltlp):

Nu il detin vreau sa il iau

| sltlp a răspuns (pentru Snoopy001):

Pai atunci nu il cumpara. Simplu. Sistemul ala e slab. Oricum cand ai sa ii pui 660-ul ai sa vezi ca te trage usor in jos procesorul, alta sursa, etc, ca la sisteme gata asamblate.
Ce buget ai?

| Snoopy001 explică (pentru sltlp):

Frate... eu vreau pc.ul asta pentru ca al meu e mai slab si procesorul astuia e puternic. Bugetul e pana in 250 lire. Vreau sa inlocuiesc placa video fiindca a mea este mai buna si nu are rost sa cumpar alta

| sltlp a răspuns (pentru Snoopy001):

Daca tot ai 250 lire, ia-ti asta dar fara gpu http://totallasttutorial.weebly.com/......ddr7-260x. Incape in 250 lire si sterge pe jos cu sistemul ala gata asamblat la care visezi tu, deoarece are un procesor de 2 ori peste(arhitectura apu e asemanatoare cu athlon, care e mult sub vishera). Si ai acolo si o sursa calumea care sa iti tina gtx-ul daca o sa il iei.

| Snoopy001 explică (pentru sltlp):

Error 404 merci laughing de site

| sltlp a răspuns (pentru Snoopy001):

Vai tu. ultimul lucru la care bat tastatura: vezi ca se mai intampla. era tare greu sa scoti acel punct dupa 260x. sa fie 260x

| THCC a răspuns:

Poti, deoarece placa de baza are slot PCI Express x16 2.0.

| Joker11 a răspuns:

Poti sa pui placa aia video(Ca el acuma are integrata) dar o sa fie la limita de limitare.

| Snoopy001 explică (pentru Joker11):

Imi poti argumenta mai concret?

| Snoopy001 explică:

Vad eu... totusi pot sa pun si sursa mea. pare mai puterinca la 600 W laughing