| edy45svmag a întrebat:

Credeti ca mi-ar merge windows 10 pe acest lapto:4gb ram, 500gb,Intel Celeron N2830, Bay trail?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da, sigur va merge dar nu ti l-as recomanda pe un asa laptop, e prea slab si-ti va crea probleme! Cel mai bun windows pentru tine ar fi win7 Ultimate! Bafta!

| ardei795 a răspuns:

Iti merge, dar sacadeaza rau de tot dupa un timp. Cunosc pe cineva cu celeron 2840 si 2 giga de ram caruia ii merge praf windows 10. Pe vechiul meu laptop cu pentium n3530 si 4 giga ram (si placa video 820m) am pus windows 10 si mergea destul de prost. Parerea mea este ca e mai bine sa ii pui windows 7.

| jonelx6 a răspuns:

Am aceleasi specificatii la laptop si merge bine cu windows 10.

| lafamiliaa a răspuns:

Windows 10 este mult mai bine optimizat decat 7, mergi pe 10 fara probleme.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de la laptop la laptop. Incearca! Eu am un PC mai bun ca vecinul. Mie nu-mi merge Windows 10 si am revenit la Windows 8.1 dar mai folosesc si Linux si intru mai des pe el.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Merge, stai chill.

| Mimo2 a răspuns:

Mai bine le incerci si pe astea mai vechi si vezi care merge mai bine!