| bulin a întrebat:

Cu ce program pot afla ce drivere imi trebuie pentru pc?
Windows 7 instaleaza automat driverele?

Răspuns Câştigător
| AlabalaAnonim a răspuns:

Depinde, daca ai Windows original poti instala daca ai acces la internet.

Iata ce trebuie sa faci: Click pe Start> Click dreapta My Computer > Properties > Hardware > Device Manager > Other hardwares (Uneori apare asa sau cauti la fiecare: sound, display) > deschidere(-) > si dai Click dreapta si Update My driver, Next - Next - Next si astepti.

Iar daca ai Windows 7 te va tine updated mereu cu ultimele programe (daca ai originalu), si merita... eu il am xD

18 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Windows seven instaleaza automat drivere.

| nicu_9291 a răspuns (pentru Kylexy):

Cine te-a pacalit? Am windows7 ultimate si singurul driver care al instaleaza e cel de sunet an rest fac up date prin device manager

| Gabriel892 a răspuns:

Dupa ce instalezi windows-ul vezi in device manager ce driver lipseste cu everest poti vedea ce piese ai in pc si de unde poti lua driver-ul

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Asta este ce cauți tu: http://www.softfree.eu/romana/windows/drivers.php?
Pa, pa.

| Tlbi a răspuns:

Poftim, cel mai bun program de genu': http://xux.ro/program-gratuit-de-gasit-drivere-automat/

| Tlbi a răspuns:

Un program si mai bun: http://xux.ro/program-de-gasit-drivere/

| xJuliusx a răspuns:

Driver Identifier

| AlexX a răspuns:

Pentru a instala driverele automat pe windows 7 vezi daca ai urmatoarea configuratie: Start->device and printers-> gaseste numele Pc-ului tau ex: bulinPC->click dreapta pe el-> alege device installation settings->bifezi Yes -> apoi dai Save Changes.
Acesta configuratie iti va face update automat. Bafta

| UnTriunghiEchilateral a răspuns:

Nu instaleaza automat.Trebuie sa bagi cd-ul cu driverele care il ai de la PC sau laptop si instalezi ce ai nevoie

| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Salut, incearca cu Slim Driver:
http://www.programepc.ro/......ai-nevoie/

| Rŏllшау a răspuns:

Nu,trebuie instalate de tine de pe cd tau care il ai:D. Driverele necesare le gasesti pe urmatorul link http://www.programe-calculator.net/......re/:Pfunda

| oneversace a răspuns:

Depinde si ce pc ai la mine windows 7 ultimate imi instaleaza singur doar sunetul nu il instaleaza

| xDroPx a răspuns:

Man, eu am alta problema de fiecare data cand intru intr-un joc dupa ce il descarc nu imi apare nimic. Absolut nimic nu stiu de la ce poate fii de la driver sau de la placa video dar nu cred. Si mereu Windows-ul imi cere UPDATE si il las sa se UPDATEZE' dar nu stiu

| Dodea_Dodea_Ionut_1997 a răspuns:

Ce driver imi trebuie pentru ptinto of persia warrior within?

| Băă_Sebii_Sebbi_1978 a răspuns:

Pai poti cu 3DP Chip este un program care doar daca dai click pe o optiune te duce la pagina de download si app instaleaza neaparat driverele de placa sunet ca daca ai microfon s-ar putea sa nu mearga cu driverul windowsului... big grin

| Lihaci_Marian_1999 a răspuns:

Pentru xp

| Lihaci_Marian_1999 a răspuns:

Salut TPU cum pot sa bag drivele ca nu le mai am pe pc

| Chetreanu_Cristina_Luminita_1979 a răspuns:

Me ochii mei a furat un baiat si el la fel el mi-a furat inima dar ne-am despartit