| GeoOk a întrebat:

Cum activez Manager de activitati din Windows XP? L-am dezactivat din greseala fara sa stiu
Multumesc

Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A. du-te la "Start" -> "Run" -> scrie "Gpedit.msc" apasa enter
b. du-te la "User Configuration" -> "Administrative Templates" -> "System" -> "Ctrl+Alt+Del Options"
c. in dreapta o sa-ti apara "Remove Task Manager"" dai dublu click pe ea si dai "Disable" sau "Not Configured".
d. inchide "Gpedit.msc"
e. du-te la "Start" -> "Run" -> scrie "gpupdate /force" si apasa enter.

| GeoOk explică (pentru anonim_4396):

Am o problema, tot din greseala am umblat la options folder si nu imi mai arata "Run-ul" si am vrut sa imblu din nou sa il fac dar nu mai imi arata options folder.

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Metoda 1 :
Click pe Start > Run si tasteaza aceasta comanda exact cum apare aici (copy - paste) :

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

Metoda 2 :
Descarca si ruleaza aceasta remediere REG http://windowsxp.mvps.org/reg/EnableTM.reg si fa dublu clic pe acesta.
Sigur nu ai avut nici un virus? Cu ce ai verificat sistemul?

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

"Start" -> "Run" -> scrie "Gpedit.msc" apasa enter
du-te la "User Configuration" -> "Administrative Templates" -> "System" -> "Ctrl+Alt+Del Options"
in dreapta o sa-ti apara "Remove Task Manager"" dai dublu click pe ea si dai "Disable" sau "Not Configured".
inchide "Gpedit.msc"
du-te la "Start" -> "Run" -> scrie "gpupdate /force" si apasa enter.

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

Ce am facu 0. o am raspuns corect...