| Ghioc_Cosmyn_1991 a întrebat:

cum conectez si eu setu de boxe la amplificator http://www.electronic-star.ro/......180388.htm si setu de boxe http://www.electronic-star.ro/......i61740.htm

1 răspuns:
| narcis23 a răspuns:

În spate la amplificator sunt niște plasticuri rotunds în ordinea negru-roșu-rosu-negru, rosu e plus, negru este minus, aia sunt conectorii. dacă te uiți mai bine acolo ai să vezi câte o gaură deasupra fiecărui plastic, trebuie sa tragi puțin încât sa faci loc la găurile alea pentru a băga fire. La boxele care sunt cu amplificatorul este ceva de genu rosu și negru care de asemenea rosu înseamnă plus și negru minus, doar ca la boxe trebuie să apeși ca să poți baga fire. Conectezi in modul asta boxele la amplificator iar boxele din al 2 lea link are in spate porturi jack 3.6, cu amplificatorul vin 2 cabluri care într-o parte are mufă Jack 3.6 și în cealaltă parte este un alt tip de mufă care trebuie conectate la amplificator. Ar trebuii sa fie și alte metode dar nu am cautat sa văd exact ce porturi are fiecare dar ar trebui sa poți conecta în felul ăsta toate boxel, dacă nu înțelegi ceva putem sa vorbim și în privat ca să te ajut.