| Vali2343242 a întrebat:

Cum conectez un monitor la un laptop? Laptop-ul nu are intrare dvi, in schimb are hdmi. Imi trebuie un fel de adaptor... sau? O sa am probleme daca monitorul este fhd?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cu grija, dupa ce-ti faci lectiile! Laptopul nu are intrare, are iesire!

| Frank51 a răspuns:

Dupa cum a spus si JJ, daca ai iesire hdmi, simplu, folosesti un cablu hdmi. Daca aveai un port dvi foloseai cablu dvi, nu e mare branza. Eu in acest moment am laptopul conectat la un monitor mai mare prin VGA.

Răspuns utilizator avertizat
| JohnJames a răspuns:

Salut. Treaba asta se face cel mai simplu prin cablu HDMI. În momentul acesta am conectat în laptop un monitor mai mare și o tastatură și laptopul stă pe birou, iar eu în pat. Ideea e că nu e ceva ieșit din comun. Un cablu HDMI. Îl conectezi în monitor și în laptop și cam atât. E posibil sa trebuiască să schimbi manual de pe "Computer Only" pe "Duplicate" sau "Projector Only" după preferință apăsând pe F4 (depinde acum de laptop, eu am HP), dar în general se schimbă automat. Noroc!