| RaduTN a întrebat:

Cum dai comanda de produse de pe Amazon si eBay? Cum se desfasoara livrarea? Cat costa transportul? Trebuie sa mergi la gara sa iei coletul?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa faci la gara? te duci la posta ca in Romania se livreaza prin posta romana in general. Livrarea o sa vezi la fiecare produs cat costa si daca livreaza in Romania

| RaduTN explică (pentru suntserios):

Cand eram skater si voiam sa cumpar un produs din strainatate trebuie sa dau in jur de 60 euro pe transport, sa mai ma duc si la gara sa preiau coletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cumparat multe lucruri de pe Amazon.cu.uk. mai ales pc-ul facut pe bucati. iti faci prima oara cont, itroduci datele de cont bancar, plus (evident) locatia, unde vrei sa iti livreze chestiile. transportul varia de la 4 lire la 15 lire. mie mi le-au adus mereu in fata usii, semnam o foaie si gata. nu a trebuit sa merg nicaieri. acum nu stiu daca e la fel si in Romania, eu sunt in Italia.

| RaduTN explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca esti in Italia, iti cam urmaresc intrebarile.

Ma gandeam sa-mi cumpar un adapter pentru laptop de pe eBay, dar nu cred ca se merita. Costa transportul aproape cat produsul. Deci trebuie sa astept pana se aduce si in Romania.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaduTN):

Hmm, nu stiam ca am un stalker laughing.

glumesc, desigur. Pai nu gasesti pe unde stai? mi se pare cam inposibil.

| RaduTN explică (pentru anonim_4396):

Imposibilul a devenit posibil!
PC Garage au stock-urile epuizate, daca ma duc la magazinul de IT din oras si ii cer un adapter ma intreaba " Dar nu vrei tu un stick USB? " laughing

P.S. Incearca sa-ti faci un blog, iti faci putina reclama, apoi postezi pe blog si te faci si cu cativa banuti. Si spui despre viata ta in Italia, cum ai ajuns in Italia, etc. etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaduTN):

Nu ma omor cu chestiile astea. I care about my privacy, vorba aia. daca duceam lipsa de bani, poate (laughing ) dar cum nu duc lipsa, nu ma tenteaza ideea

| RaduTN explică (pentru anonim_4396):

Nu-i vorba de bani, iti mai ocupi timpul cu ceva. Bine dar poti ajunge sa te intreti din blog, sa postezi odata la 3-4 zile si sa scoti o suma destul de mare de bani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaduTN):

" iti mai ocupi timpul cu ceva." laughing nu m-ai crede daca ti-as spune ca am un joc de 2 luni si nici acum nu am avut timp sa il joc cine stie ce. timp nu am prea mult. pe langa munca, mai am si sala si cursuri de aparare, mai nou am si prietena deci timp pe naiba. oricum, am inteles ideea, dar cum am zis, nu ma omor cu astea.

| RaduTN explică (pentru anonim_4396):

Oo. Am ratat ceva se pare. Ti-ai facut prietena? Faci cursuri de aparare? Faci sala laughing)? Pai sa mai pui intrebari sa ne ti la curent.

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce sa introduci datele bancare? ATENTIE MARITA! Nu avem incredere in nimeni, sint fel de fel de hoti! La primirea coletului se face plata pe loc dupa testarea calitatii produsului!