| bogdanz04 a întrebat:

Salut TPU,cum e cu garantiile la Altex? Le primesc in contul facut pe site sau pe email, sau vin in coletul ce il voi primii?

Răspuns Câştigător
| Bunescu_Ionuț_1986 a răspuns:

Salutare, majoritatea produselor au certificatul de garanție în cutie, aceasta fiind valabilă doar cu bonul fiscal sau factura fiscală. Pentru mai multe detalii poți apela departamentul de Relații Clienți la 0219196

Ionuț Bunescu, Social Media Manager ALTEX

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Recent am făcut niște cumpărături online de la ei(un telefon și niște boxe) și n-am primit garanție în colet la niciun produs

| anamariarot a răspuns (pentru Bunescu_Ionuț_1986):

Mulțumesc pentru info!

| Bunescu_Ionuț_1986 a răspuns (pentru anamariarot):

Salutare, majoritatea produselor au certificatul de garanție în cutie, aceasta fiind valabilă doar cu bonul fiscal sau factura fiscală. Pentru mai multe detalii poți apela departamentul de Relații Clienți la 0219196

Ionuț Bunescu, Social Media Manager ALTEX

| 1918 a răspuns:

Salut
Vin in colet