| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa am acces complet in BIOS? Am Windows 7 si vreau sa imi instalez Windows 8.1
La mine tasta pe care trebuie sa apas sa intru in BIOS e F9, dar nu ma lasa. Apas tasta respectiva si dupa aia imi apare Starting Windows..., am accesul blocat sa intru in BIOS.
Cum fac sa il deblochez? Ajutor!

10 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Clicuieste tasta 9 de mai multe ori inainte sa apara orice imagine!

| Bandit288 a răspuns (pentru lpavel):

Asta am facut -_-

| lpavel a răspuns (pentru Bandit288):

Atunci mai incearca cu alte taste cum ar fi f12, f2, Backspace ca sa intri in niste setari si de acolo poti intra in bios, asa sunt unele pc-uri! Bafta!

| Bandit288 a răspuns (pentru lpavel):

Nu intelegi ce vreau sa zic, Apas F12 si ma lasa dar vreau sa intru acolo la drivere sa apas F6 ca sa urc mai sus Stick-ul USB pentru a instala Windows 8.1 happy

| lpavel a răspuns (pentru Bandit288):

Pai nu la toate merge cu f5 si f6... mai incearca si alte taste de ex + si -, sagetile sus si jos sau Enter...

| Bandit288 a răspuns (pentru lpavel):

I-am dat un restart, acum nu mai am acces nici pe F12 nici F9, imi apare Starting Windows, imi e blocat acces-ul in BIOS.

| lpavel a răspuns (pentru Bandit288):

Ciudat! n-am mai intalnit asa ceva... eu nu mai am idei dar vezi cauta pe Youtube, sigur vei gasi rezolvare acolo! Bafta!

| LinxCont a răspuns:

M-am uitat aici

http://h20566.www2.hp.com/......lsResults/

aici http://h20566.www2.hp.com/......ic/display

si aici http://h20566.www2.hp.com/......ic/display

si se pare ca trebuie apasat F10 in timpul pornirii pentru a accesa bios-ul.
Daca nici asa nu merge, poti incerca o instalare direct de pe hard disk.

| Bandit288 a răspuns:

Am un HP EliteBook 8730w Mobile Workstation, care a mai avut laptop asta sa imi zica ce setari sa fac in registry, acolo e cauza care imi blocheaza accesul in BIOS happy

| K0sti a răspuns (pentru Bandit288):

Ai crezi tu ca e F9! Poate F10, la HP-uri! Aoleu...