| ςσsmiη a întrebat:

Cum fac sa creez o pictograma pe desktop care sa ma bage pe un site cand dau click pe ea? Pur si simplu, un redirect catre un link?

Răspuns Câştigător
| Delissy a răspuns:

-faci un new text document
-il deschizi
-im el scrii: Start (si pui linkul de la site)
-mergi la file si alegi save as (salvare ca)
- alegi unde vrei sa il salvezi si dupa il redenumesti ATENTIE: numele trebuie sa aiba terminatia.bat
dupa ce ai salvat mergi in locul unde ai salvat fisierul si dai click pe el si gata happy

4 răspunsuri:
| DjSheepyOfficial a răspuns:

Selectezi linkul si al tragi pe desktop si o sa ati apara automat pictograma.

| horia2012 a răspuns:

Simplu:
1.Salvezi la favorite (bookmark)
link-ul respectiv.
2. Functie de browserul pe care il folosesti, te duci in meniu sa-ti arate toate favoritele. (bookmarks)
3. Te duci pe cel pe care l-ai salvat, click dreapta-copy, te duci pe Desktop
click drepta- paste shortcut.
4.-Daca vrei, pe urma poti sa-i schimbi si iconita, click drepta-change icon

| Chamberlin a răspuns:

Salut,
Uite ce trebuie sa faci:
Dai click dreapta pe pagina si apesi pe Save as (salvati ca), iar dupa aceea dai pe Save la fereastra care iti va aparea.
Bafta!

| valy_9268 a răspuns:

Fai ceea ce a zis selissy, dar nu cu terminatia bat, ci cu html