| xGamerZ212 a întrebat:

cum imi dau seama ca am laptop ul virusat? daca da se rezolva prin schimbarea windows ului?

Răspuns Câştigător
| Laurentiu340 a răspuns:

Pai un laptop virusat, iti merge greu in general se incarca greu pe net procesorul memoria sunt supraincarcate mai tot timpul ai probleme cu windows atunci cand accesezi fisiere iti intra in google chrome pe site-uri ciudate poti sa ai google chrome inchis si sa se deschida singur si sa acceseze el singur site-uri ciudate de reclame nici nu mai zic ca iti sare la ferestre in fata, cam asa se manifesta un virus si inca un lucru in legatura cu virusii unii iti pot cripta fisierele din pc imagini poze orice, deci mare atentie fa backup daca ai date importantewinking si cu reinstalarea de windows da, rezolva orice se duce si virus si tot happy SUCCES! happy

2 răspunsuri:
| angelcore a răspuns:

Instaleaza ti CCleaner, ala pentru 30 de zile si scaneaza ti laptopul, cu antivirusul asta poti sa stergi fiserele virusate.

| serban57 a răspuns:

Poti folosi malwarebytes. Iti scanează sistemul, si iti sterge fisierele malitioase. Nu este nevoie de reinstalare windows decât la ceva grav.