| Darky142 a întrebat:

Salut Tpu.Cum imi dau seama daca placa de baza e arsa am scos rami si placa video dar nu bipuie e ceva normal..Semnal Video zero. Dau Funda

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca e placa de baza arsa nu beep-aie si se invart ventilatoarele incontinuu.

5 răspunsuri:
| backback a răspuns:

Uita-te la condensatori poate sunt umflati sau nu merge placa video/cabhlul de la placa la monitor

| Darky142 explică (pentru backback):

Mam uitat inainte nu sunt umflati condensatori placa video nu cred ca merge ca nu se invarte culerul

| CyberCode a răspuns:

Daca ai scos ram/ii, iti porneste pc? Daca iti porneste pc si nu ti se deschide monitorul, este de la ram.

| AlinMarian95 a răspuns:

Iti spun sigur ca placa de baza este arsa. Am patit la fel. Daca fara ram nu scoate nici un sunet este arsa!

| Darky142 explică (pentru AlinMarian95):

Ok mersi atunci schimb placa de baza