| Lalu_Maria-Alexandra_1988 a întrebat:

Cum imi pot transfera aplicatii de pe un telefon pe altul fara internet?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarcă Shareit pe ambele telefoane, apoi transferă aplicațiile.

| Lalu_Maria-Alexandra_1988 explică (pentru anonim_4396):

Fara internet

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Ai pe telefoane transfer date daca nu incearca prin blhutut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de LAN? Daca nu ai auzit mai bine iei Degoo de pe magazin play, faci backup aplicatiilor in Degoo, apoi descarci Degoo pe celalalt telefon si descarci aplicatiile. Dar oricum daca te conectezi la contul Google aplicatiile se descarca singure.

Se mai poate trimite prin LAN. Descarci ES File Manager ( de preferat ES File Manager Pro, gasesti versiune gratis pe android-1.com. Pe magazin play costa bani) si le partajezi prin LAN. De pe dispozitivul unde vrei sa primesti fisierele creezi o retea wifi securizata, apoi de pe telefonul celalalt faci conexiunea. Telefoanele trebuie sa fie conectate intre ele la wifi precum la bluetooth. Dar nu e atat de simplu precum la Bluetooth. Daca reusesti sa le transferi, tine minte ca trebuie sa activezi in setari instalarea aplicatiilor din surse necunoscute. Iar dupa intalare nu poti actualiza din magazin play.

| LinxCont a răspuns:

Ar trebui sa ai instalat intr-unul din telefoane sau in ambele telefoane o aplicatie care salveaza aplicatiile deja instalate. De exemplu Super Backup, Apk Extractor sau altele similare. Cu aplicatiile mai sus mentionate se pot extrage aplicatiile deja instalate si cu ajutorul cardului de memorie sau prin transfer de la un telefon la altul. Mai e o aplicatie "Cloneit - batch copy all data" poate e buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau vezi dacă poți prin Bluetooth.