| vladlove123 a întrebat:

cum imi va merge windows 7 pe 512 mb ram si procesorul intel celeron, laptopul este fujitsu siemens v5535 si mai am un laptop fujitsu siemens v6535 care a venit cu cd cu windows 7 merge cdul de la v6535 la v5535

6 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

îți merge windows 7 dar destul de rău

| liviufirst a răspuns:

Iti trebuie un minim de 1GO de RAM. Totusi sa te edifici si sa compari datele tehnice ale laptopului cu cerintele minime ale windows 7 uite aici...http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows7/products/system-requirements. Totusi se poate instala dar va trebui sa ai multe chestii dezactvate: aero si cu siguranta ca va trebui sa dezactivezi multe alte "features"(ma refer la servicii, efecte grafice etc.). Apoi sunt unele trucuri pentru instalare. Trebuie substituit fisierul original winsetup.dll cu unul patch-uit. Bafta.

| B1zar a răspuns:

Iti recomand Windows XP. Ti se va misca f rau avand in vedere ca n-ai cel putin 1 Gb de ram.

| florin12ize a răspuns:

Nu merge deoarece windows 7 consuma in jur de 750-950 mb fara programe deschise.

| Maryyuss a răspuns:

Am avut laptop exact ca al tau mie imi mergea destul de bine ws 7 adica fara intepaturi si din astea...sigur ar merge si mai bine ce a zis colegu ws xp dar merge si cu ws7 cel putin la mine a mers fara nici o problema

| Alin0203 a răspuns:

512 din memoria ram imi foloseste cand ascult muzica! Am 2 GB ram si windows 7 athlon x2. Nu iti recomand windows 7! Windows xp sp3 e foarte bun