| InvincibleKillZ a întrebat:

Cum pot conecta laptop-ul la un al 2-lea monitor? De ce am nevoie?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Nu are cum sa fie mai mare, VGA-ul e standard. Sau tu nu ai la laptop intrare VGA, adica de asta: http://www.bub.com.tr/......laptop.jpg
Cablul de la laptop s=ar putea sa ti se para mai mare pentru ca are si suruburi, dar alea nu au nicio treaba.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai nevoie de:
- un monitor (extern)
- cablu de alimentare pentru monitor
- cablu de conexiune video (VGA sau HDMI)
- driver pentru SO din laptop, care stie sa gestioneze 2 monitoare simultan.

| CuriousStuff a răspuns:

Deci vrei sa mai pui un monitor pe langa cel deja existent la laptop sau vrei sa pui doua? Daca vrei sa-ti mai pui un monitor iti trebuie doar monitorul. Majoritatea laptopurilor au intrare de vga si poti pur si simplu sa conectezi monitorul la laptop. Daca vrei doua monitoare si cel de la laptop (deci 3 in total) e mai comlicat.

| InvincibleKillZ explică (pentru CuriousStuff):

Pe langa cel de la laptop, mai vreau sa am inca un monitor.

| InvincibleKillZ explică (pentru InvincibleKillZ):

Dar capatul de la cablul de la monitor este mai mare decat intrarea de la laptop. Ce trebuie sa fac?

| CuriousStuff a răspuns (pentru InvincibleKillZ):

Nu are cum sa fie mai mare, VGA-ul e standard. Sau tu nu ai la laptop intrare VGA, adica de asta: http://www.bub.com.tr/......laptop.jpg
Cablul de la laptop s=ar putea sa ti se para mai mare pentru ca are si suruburi, dar alea nu au nicio treaba.

| DryIce a răspuns:

Primary - monitor laptop
2nd - vga
3rd - hdmi
4th - mini display (thunderbolt port)
5th to unlimited - usb adaptor for any monitors
------------------------------------------------
recordu de monitoare pe un laptop cu placa video gtx 980 oc'ed - 10 monitoare (20k rezolution), mie unul imi merge cu 8k rezolutie pe 4 monitoare (cu placa video in 70% load)

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Poti scoate pe un singur vga o rezolutie de 20000 pentru 10 monitoare printr-un adaptor/splitter

http://images.pcworld.com/......332879.jpg