| C0nNeX a întrebat:

Cum pot face ca sa folosesc SmartTv-ul pe post de monitor prin WiFi?
Am incercat media streaming (tot prin reteaua wifi) dar sacadeaza la unele filme... uneori da, alteori nu.

1 răspuns:
| RareşTPUro a răspuns:

Nu poti sa redirectionezi monitorul de la PC sau laptop pe TV prin wireless. Crede-ma ca si eu am incercat asta si nu este solutie, decat sa intri din browserul din Smart Hub si sa cauti filme online. Printr-un cablu HDMI, legi de la PC / laptop la TV si o sa vada Desktop-ul. Singura solutie de a duce imaginea de la PC la TV.

Media Streaming doar afiseaza poze, videoclipuri, si reda muzica ce sincronizezi telefonul/tableta de TV.