| Moldovan_Paul_1996 a întrebat:

Cum pot face mai multe vizualizari pe youtube sau abonati?

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
In legatura cu abonatii, uita-te la acest tutorial : www.youtube.com/watch?v=I7vPHjzZSHU
iar vizionarile daca sunt videoclipuri interesante vor VENI de la sine.
O seara frumoasa!

3 răspunsuri:
| MrAnonym a răspuns:

Pai
1.Tre sa ai video-uri de calitate.
2.Ai putea sa donezi la cineva sa iti fac o promovare.

| MusicFeelings_Maryan_1994 a răspuns:

Salut, adunarea de vizualizari pe YouTube poate fi usoara atunci cand cunosti metodele potrivite.

Iti recomand sa studiezi optimizarea seo pentru videoclipuri.

De cate ori ai gasit pe prima pagina Google, videoclipuri YouTube? Ai ajuns sa vezi acele rezultate dupa ce ai tastat anumite cuvinte cheie.

Pasul nr. 1 - cauta cuvinte cheie relevante pentru videoclipurile tale.

Pentru a face asta, foloseste o unealta de la Google Adwords, numita Keyword Planner.

https://adwords.google.com/KeywordPlanner?hl=ro

Aici, poti vedea volumul mediu de cautari al fiecarui cuvant. Important este sa gasesti anumite cuvinte cheie relevante pentru continutul pe care il realizezi.

Am lasat mai multe detalii aici:

http://comertpenet.com/canal-de-youtube/

In acest articol, vei vedea cum am crescut aproape de 20 de ori vizualizarile pe YouTube, folosind optimizarea videoclipurilor.

Acum, probabil te intrebi: cum pot gasi termeni de cautare pe care lumea ii tasteaza in Google si care sunt relevante cu tipul meu de continut?

Studiaza optimizarea pentru motoarele de cautare. Uite un articol detaliat aici:
http://comertpenet.com/optimizare-seo/

Sper ca te-am ajutat!

PS. Mai sunt si alte modalitati de promvare pe YouTube, insa optimizarea SEO este cea mai buna.

Practic, dupa ce ai optimizat un videoclip, vei primi constant vizualizari in functie de numarul de cautari al termenului respectiv.

Succes!

| SERIALS a răspuns (pentru MusicFeelings_Maryan_1994):

Multumesc