| blintzz a întrebat:

cum pot muta memoria din local disk D in local disk C.
Am windows xp.
Dau Funda~~~~~~!

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Vrei sa iei cativa GB din D si sa-i pui in C? Cu acronis disk director.Vezi pe videotutorial.
https://www.google.ro/......https?/

| blintzz explică (pentru taken):

Da vreau sa mut cativa gbwinking

10 răspunsuri:
| tr3ig a răspuns:

In ce sens vrei sa muti memoria din D in C? vrei sa faci C mai mare? vrei sa fac o singura partitie? fii mai explicit. oricum, ori ce ai vrea sa faci trebuie sa formatezi si sa faci partitiile atunci altfel nu o sa iti mearga prea mult timp, orice prgoram ai folosi, si risti sa pierzi tot de pe calc. mai bine copiaza pe cd-uri ce ia important si dai cu format. spor la treaba

| blintzz explică (pentru tr3ig):

Man eu vr sa mut niste gb in Cwinking

| taken a răspuns (pentru blintzz):

Este ora 23 si acum mi-a aparut blintzz a comentat la raspunsul tau acum 1 minut si tu ai raspuns in urma cu doua ore.Vezi pe videotutorial.ro cum se face cu acronis disk director.

| tr3ig a răspuns (pentru blintzz):

Adica vrei sa maresti partitia C, asta o faci doar formatand tot hardul, se poate face si cu partion magic, nu stiu cum ca nu am folosit am auzit decat, dar am si auzit ca dupa ce a facut lucru asta la 2 3 zile a formatat calcu tot si a pierdut tot ce avea. asa ca mai bine pune pe cd ce e important dupa care formateaza tot hardu, cu ocazia asta scapi si de virusiwinking spor la formatat

| taken a răspuns (pentru tr3ig):

Tr3ig mai demult cand aveam un hard disk mai mic am facut treaba asta cu acronis disk director, nu mai stiu cum, m-am uitat pe videotutorial si am facut cum spunea ala.Nu a fost nici o problema.Nu am formatat nimic, am luat 20 GB din D si i-am pus in C.

| tr3ig a răspuns (pentru taken):

Nu zic ca e imposibil, daca citesti cu atentie comentariul meu, zic doar ca nu o sa mearga hardu perfect dupa, trebuie facut un bekap si mai multe chestii, cel mai sfant si mai sigur este sa il formateze.

| taken a răspuns (pentru tr3ig):

Am inteles.

| blintzz explică (pentru taken):

Man poti sa imi dai add la chuck.skale?
E id de yahoowinking

| taken a răspuns (pentru blintzz):

Nu am messenger, skype.