| Pantiru_Claudiu_1998 a întrebat:

Cum pot pune o parola in bios, aici ma refer ca parola sa o ceara doar atunci cand vreau sa intru in bios si nu cand deschid laptop-ul. Adica sa aiba acces oricine la laptop dar sa nu poata schimba setarile din bios.
Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

1 răspuns:

Intri in BIOS la Security, selectezi Set Supervisor Password si pui o parola. Acum depinde de laptop. Nu orice BIOS este la fel. Daca nu ai putut pune parola intra in BIOS la Security, fa o poza si trimite-mi-o si o sa incerc sa te ajut.