| OvidiuB12 a întrebat:

cum pot sa imi conectez si eu ceasuri de masina ( turometru, kilometraj ) la computer deoarece vreau sa ma joc LFS cu un bord real big grin. De ce as avea nevoie?(sa ma coste cat mai putin) Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

De regula kilometrajul de masina este actionat de cutia de viteze prin intermediul unui cablu care se roteste in camasa lui.Nu ai cum sa il pui la PC, turometrul auto este electronic si tu nu ai ruptor (platina pe stil vechi) sau dispozitive tip hall.Deci cele de auto nu merg puse. Poate o consola ceva

| bogz a răspuns:

Este prea scump.Nu te complica, asteapta sa iti iei carnetul si eu am 16 ani si de-abia astept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, dar pare interesanta ideea.