| Anonims0101001 a întrebat:

Cum pot sa ma dau pe modul "Incognito" si cu ce m-ar ajuta?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

La multe browsere poti sa folosesti o anumita comanda speciala.
De exemplu pe Chrome sau Edge cred ca este Ctrl+Shift+N

La ce te ajuta?
Parolele pe care le introduci in acel mod nu o sa fie retinute de vreun site. Istoricul tau nu o sa fie nici el retinut si nu o sa mai fie nevoie sa-l stergi daca intri pe site-uri dubioase.
Oricum, istoricul este invizibil doar pentru tine si ochii posibililor spioni pe care ii ai prin casa. (copii/parinti) Adica nu ai cum sa faci lucruri ilegale si sa crezi ca te apara modul incognito.

| PainTech a răspuns (pentru LPCTSTR):

+ poti folosi mai multe conturi de Facebook/Instagram/whatsapp/etc in acelasi timp

Cred ca asta e un detaliu care ar trebui adaugat.

| LPCTSTR a răspuns (pentru PainTech):

Poti?! Chestia asta nu se intampla in sesiune? Poti face asta prin sesiunea fiecarui proces? Adica fiecare tab are sesiune proprie?

| floreadan a răspuns:

Te ajuta sa iti ascunzi activitatea pe care o faci online, iar parolele si username-ul nu sunt salvate.