| Schiopu_Seby_1996 a întrebat:

Salut TPU, cum pot sa ma dezabonez de la xbox game pass ca imi fura banii de pe card? Multumesc dau funda.

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Iti schimbi cardul la o banca care NU E TOTAL HANDICAPATA, cum e a ta
eu am la ING, si NU am decat 1. 6lei pe card, restul ii tin in contul de economii si transfer pe card numai cand am nevoie si numai cat am nevoie, din app de pe telefon, asa, nu conteaza unde mi-am bagat cardul, nimeni nu poate lua nimic de pe el fara voia mea

alte solutii:
-scoti cardul din contul xbox
-suni la banca si le spui ca nu mai vrei ca xbox sa iti ia banii, AI DREPTUL LA ASTA, ca daca se cotoiesc, poti sa faci chestii mai urate decat protectia consumatorului cum ar fi plangere penala la politie (tehnic e furt si complicitate la furt)
-data viitoare nu mai bagi cardul ci substitute, cum ar fi paysafecard sau ceva de genul asta

| Schiopu_Seby_1996 explică (pentru Zuzu1991):

Pai am aplicatie la ING si prin paysafecard am facut abonamentul la xbox...si mersii pentru raspuns!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Schiopu_Seby_1996):

Super, vezi ca poti sa iti faci cat se poate de singur cont de economii
daca nu, poti da telefon la banca
eu mi-am facut si cont in euro ca sa pot sa trimit bani direct din appwinking

4 răspunsuri:
| iulian498456 a răspuns:

Ai cautat pe google? macar ai incercat?
Se scrie "de pe" nu "dupa". lasa xbox-u si ia o carte de romana.

| Danieldaniel28 a răspuns:

Suna la banca sa îți anuleze toate tranzacțiile pe acel cont