| Adrianos112 a întrebat:

cum pot schimba fundalul la un videoclip ca sa para ca sunt in alt loc, cum ar fi Spania. Deoarece vreau sa imi impresionez prieteni.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine. Deși, fiind trial, s-ar putea să nu ai toate opțiunile. E ok pentru că acum putem ști exact despre ce e vorba. Nici eu nu știu: dar putem afla.

Ideea mea e: căutăm în engleză pentru că primim mai multe informații. În engleză găsești mai multă informație decât în română, evident.

Caută în Google: „change video background Sony vegas"
Vei primi o listă cu tutoriale puse pe YouTube, de oameni buni care deja au reușit și vor să arate și altora. happy

De asemenea, mai sunt ceva site-uri cu articole text.

Ia-le pe rând. Normal că vei pricepe mai mult de acolo, decât dintr-un răspuns dat de cineva pe TPU care nici măcar nu are programul în față... happy

(Metoda de mai sus o folosesc de câte ori nu mă descurc cu ceva. Partea proastă e că nu primești mură-n gură. Partea bună e că înveți să te descurci singur, din ce în ce mai bine. Când ai învățat cum să înveți, e mare lucru. happy Spor.)

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! happy Tu cauți de fapt un editor video performant. Adică un program care îți permite să editezi fișiere video.

Există.

Unele sunt gratis, altele sunt cu bani (destul de scumpe).

O soluție ieftină e: OpenShot pe sistemul de operare Ubuntu. (Ambele gratis)

O alternativă scumpă: Sony Vegas pe Windows.

Nu recomand pirateria software. Mai bine programe gratuite, dar mai puțin performante.

| Adrianos112 explică (pentru anonim_4396):

Salut,iti multumesc pentru raspuns, am ales Sony Vegas Pro 11.0 trial(momentan), dar poti sa imi spui cum pot schimba fundalul la un video sau sa imi dai un tutorial video, ti-as da funda.

| SkrillexForever a răspuns (pentru Adrianos112):

La un video nu se prea poate asa bine deaorece trebuie sa selectezi partea pe care vr sa o iei din video si sa o inlocuesti cu un alt video
tutorial nu am gasit dar astea cred ca te vor ajuta
http://www.youtube.com/watch?v=g5Ny5i2jGQY
sau ai putea sa descraci un video despre Spania sa zic si sa te adaugi pe tine acolo (gasesti tutoriale de genul acesta pe YT / internet sau daca ai putina imaginatie iti vei da seama singur )
Hai Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adrianos112):

E bine. Deși, fiind trial, s-ar putea să nu ai toate opțiunile. E ok pentru că acum putem ști exact despre ce e vorba. Nici eu nu știu: dar putem afla.

Ideea mea e: căutăm în engleză pentru că primim mai multe informații. În engleză găsești mai multă informație decât în română, evident.

Caută în Google: „change video background Sony vegas"
Vei primi o listă cu tutoriale puse pe YouTube, de oameni buni care deja au reușit și vor să arate și altora. happy

De asemenea, mai sunt ceva site-uri cu articole text.

Ia-le pe rând. Normal că vei pricepe mai mult de acolo, decât dintr-un răspuns dat de cineva pe TPU care nici măcar nu are programul în față... happy

(Metoda de mai sus o folosesc de câte ori nu mă descurc cu ceva. Partea proastă e că nu primești mură-n gură. Partea bună e că înveți să te descurci singur, din ce în ce mai bine. Când ai învățat cum să înveți, e mare lucru. happy Spor.)

| SkrillexForever a răspuns:

Vegas pro 11.0 este cel mai bun )dupa parerea mea ) dar aca stii ceva in IT poti sa il folosesti gratuit versiunea full
sau daca vr pentru poze Iati Photoshop cs 5/cs6
hai bafta!

| Adrianos112 explică (pentru SkrillexForever):

Multumesc pentru raspuns, am descarcat Vegas 11.0, si daca miai spune (sau sa imi dai un tutorial video) cum sa schimb fundalul la un video ti-as da funda!