| stefanfanu a întrebat:

Cum pot verifica daca cartela mea admite 4G?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Si eu am activat optiunea de 5 euro si Gigaday si imi apare 4G. Cred ca singura problema ar fi la telefon, adica stiu ca asta se poate alege la setari, intri la conexiune celulara (asa apare la mine) si apoi la optiuni date selectezi numai 4G.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Adica daca cei de la reteaua de telefonie ti-au dat internet 4G? Pai mai toate pachetele sunt acum asa, dar o sa vezi in momentul in care activezi datele sus in dreapta. O sa scrie, dupa caz, 4G, 3G, 2G, H+

| stefanfanu explică (pentru Bondarel99):

Nu la asta m-am referit.Deci eu imi incarca telefonul cu 5 e ca sa prind si oferta aia Gigaday de la Telekom.Asta imi ofera teoretic internet 4G, insa la mine nu reuseste sa se conecteze telefonul la 4G.Telefonul are sigur 4G iar despre cartela stiu sigur ca acum multe luni (6-7 luni) mi s-a conectat pentru cateva zile la 4G.De atunci nu am mai avut 4G.Acum sunt nedumerit de la ce poate fi problema.Iar ca zona, am acoperire 4G.Prieteni de ai mei au 4G unde stau eu.