| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa explic sa intelegeti...am incarcatorul original de Samsung s3 si cand il pun la incarcat se incarca in 7-8 ore, am verificat amperajul cu galaxy charging si imi arata ca incarca cu 400mA, am schimbat doar cablul usb cu unul after market si merge perfect imi incarca telefonul foarte repede cu 999-1000mA, repet, verificat cu galaxy charging. Stiu ca problema a fost de la usb, dar pe cel original cum il repar, se poate asa ceva? Am mai auzit asta si cum ca s-ar repara, dar nu stiu exact, ma puteti ajuta? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Bateria de S3 are 2100 mAh (atat are cea pe care o am eu pe un galaxy mini 1), daca o incarci cu 500mA, se incarca in maxim 5 ore...

7 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Zici tu ca se incarca de la USB cu 1000mA?

| ombladon a răspuns:

Din cate stiu, incarcatorul de la galaxy mini, are in mufa o rezistenta pentru limitarea curentului, probabil si cablul tau are, dar nu ai cum sa-l repari...

| mitza1234 a răspuns (pentru ombladon):

Am inteles, am crezut ca exista vreo solutie sa il repar, la inceput cand am cumparat telefonul timp de vreo 4-5 luni a mers perfect, apoi dintr-odata imi incarca tel in 7-8 ore, cu alt cablu usb merge perfect ca la inceput si arata 1000mA, asa imi arata, cu cel original imi arata 400mA sau chiar mai putin, cateodata 500mA

| mitza1234 a răspuns (pentru ombladon):

Am schimbat cablul usb cu unul after market care incarca cu 1000mA, intr-o ora si 15 minute am bateria incarcata, exact cum incarca cu usb-ul original la inceput, eu voiam sa stiu doar daca mai pot face ceva sa il repar pe cel original, din cate am inteles, ca asa se intampla la majoritatea cablurilor usb de la Samsung, se strica nu stiu ce in ele si nu mai scot aceeasi putere...in fine daca zici ca nu se poate, asta e, oricum multumesc mult pentru ca m-ai lamurit

| ombladon a răspuns (pentru mitza1234):

Bateria de S3 are 2100 mAh (atat are cea pe care o am eu pe un galaxy mini 1), daca o incarci cu 500mA, se incarca in maxim 5 ore...

| Lorena_Bala_1988 a răspuns:

Eu nu am auzit niciodata de reparat cabluri USB. Poate merita maii bine sa iti iei incarcator nou. Parerea mea.

| vladbiancamaria56 a răspuns:

Frate 2 tarani

| vladbiancamaria56 a răspuns:

Wat