| unpierdut a întrebat:

cum se alege fibra optica pentru a se suda? Imi puteti da exemple?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cum adică?!? Orice fibră optică se poate suda, dacă ai echipamentul adecvat.

| unpierdut explică (pentru mihai69):

Adica in ce caz trebuie de sudat o fibra si de unde sa stii care pe care

| mihai69 a răspuns (pentru unpierdut):

Dacă te referi la cum se face unirea diferitelor fibre dintr-un cablu multifilar de fibră optică, atunci trebuie să știi că fiecare fir e tras printr-o „teacă" de plastic colorat. Deci unești simplu, aceleași culori între ele.