| OneTap a întrebat:

Cum se face montarea unei placi video cu alimentare separata? Gen unde vine conectat acel cablu? In placa de baza sau in sursa?

Răspuns Câştigător
| Mandeliu a răspuns:

Salut, atunci cand ai o placa video care are nevoie de alimetare separata, trebuie sa ai un cablu PCI-E la sursa, care vin in format de 6 pini sau 6+2 pini. Iar acel cablu din sursa vine direct in placa video, nu mai e nimic de conectat pe placa de baza.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta o mufa pe placa de baza sau din cele din alimentator. N-ai cum sa gresesti.

| Ineys a răspuns:

Ai intrare pentru cablul ala si pe placa de baza si pe sursa? Ma indoiesc.
Pe sursa trebuie sa fie.