| TheGamer211 a întrebat:

Cum se folosesc 3 monitoare la un singur PC? La ce ajuta si cum le folosesti separat pe fiecare, pentru ca am vazut ca, in general, cei care au un astfel de set-up au doar un singur mouse si o singura tastatura?

Răspuns Câştigător
| CLCQ a răspuns:

Se foloseste o placa video care stie chestia asta. Vezi un articol aici: http://www.pcworld.com/......plays.html

1 răspuns:
| DryIce a răspuns:

Pai una merge pe vga, alta pe hdmi iar a treia fie pe dvi ori thunderbolt (mini dispaly). Pentru setup de 4+ monitoare se iau 2 sau mai multe placi video legate in serie. SAU este spliter, pui din pc rezolutie 20, 000x15, 000 de exemplu iar spliteru imparte cate 2k pe fiecare monitor. Bine o placa video cca 6k poate genera. E ok cu mai multe monitoare, spre exemplu daca faci oc, e ok sa ai un secondary display cu temperaturile. Sau alt display cu facebook in timp ce pe primary merge un joc sau ceva. Oricum la orice setup exista un primary monitor iar restul sunt de umplutura. Mie imi plac alea 21 inch puse in piciaore 3 una langa alta, ai si pe inaltime si pe latime wide. big grin da un monitor e 700 lei un led 21", 3 fac 2100 lei. Cine are bani sa investeasca in monitoare care fac jumate din pc la pret :I bine trebuia sa zic, cand pui monitoarele in control panel placa video este extend displays si acolo se fac reglajele de rez, culoare, luminoz, etc.