| boss97 a întrebat:

Cum se mareste memoria unui laptop?

8 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Intai trebuie sa gasesti cata memorie suporta laptopul tau. dupa, trebuie sa vezi ce tip de memorie ai. adica model, frecventa, etc. si sa le inlocuiesti. atat de simplu

Răspuns utilizator avertizat
| MariusBoy2013 a răspuns:

Inlocuiesti ce are prin el cu ceva mai bun..ma refer sa cumperi componente mai bune.

| boss97 explică (pentru MariusBoy2013):

Ma refer la vreun upgrade, ceva, nu sa-i schimb componentele.

| MariusBoy2013 a răspuns (pentru boss97):

Aa nu exista un upgrade care iti poate mari memoria.

| relian a răspuns (pentru boss97):

Upgrade asta inseamna sa schimbi o component cu o alta.Update inseamna sa imbunatatesti acea componenta.Tu sa maresti memoria mai poti adauga inca una daca mai ai inca un slot(locas)liber pentru memorie. Daca nu ai atunci asa cum cineva pe aici tia explicat afla ce maxim de memorie suporta laptopul tau, vezi daca tu ai max sau nu si dupa stii ce trebuie sa faci. Daca nu ai deja instalart max de memorie atunci cumperi o memlrioe mai mare max daca se poate suprortata de acel laptop. Daca deja ai maxim mai poti vedea ce viteza are memoria instalata si afli ce viteza maxima suporta laptopul si mai poti face ceva asa. Daca totul este la maxim atunci nu mai ai cei face.Sau cred ca mai sint si alte posibilitati dar nu stiu daca ajuta atit de mult.Probabil se poate prin diverse chestii sa maresti memoria folosind flash drive, cel putin stiu ca se poate in cazul unui hard disc, insa nu stiu daca si in cazul memoriei este posibil.Cauta pe youtube dar scriue in engleza cind cauti si sigur vei gasi ceva.