| AlexandruMarculescu a întrebat:

Salut,TPU.Cumva am umblat in setarile laptopului cu Win 10 si am umblat prin setarile contului. Orice parola as introduce imi spune ca este gresita! Va rog, ajutați-mă! N-as vrea sa ajung sa reinstalez Windows-ul pentru ca imi pierd toate datele. Ajutați-mă!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Ultima solutie: inc-o revolutie!"
1. Pe un alt calculator descarci imaginea ISO a sistemului de operare "Linux MInt" si-l pui bootabil pe un stick USB.
2. Pornesti laptopul de pe stick-ul cu nou-creat de Linux
3. Iti copiezi datele importante din laptop pe un alt stick USB sau un hard disk extern

Cand ai terminat, scoti stick-urile /hdd-ul extern din laptop, le pui deoparte, dupa care poti reinstala /remedia windows-ul (pus la o data cand nu a avut inca parola setata, sau la origine, la vechea stare initiala de instalare).

| WoKy a răspuns:

Fii mai explicit.
Ce cont? Contul Microsoft sau contul ce iti apare can te loghezi?
Daca e cel Microsoft faci altul.
Daca e celalalt urmeaza pasii de aici
https://playtech.ro/2016/cum-resetezi-parola-la-windows-10-daca-ai-uitat-o/

| AlexandruMarculescu explică (pentru WoKy):

Am fost conectat cu contul Microsoft.Acum nu ma mai pot conecta.Imi spune parola gresita! Am umblat in setari si am sters contul de administrator si cumva cred ca am creat altul pentru ca atunci cand deblochez ecranul pentru cateva minute imi apr in coltul de jos al ecranul (stanga) 2 profiluri(ex:Buica Cosmin (amandoua))primul nu ma lasa sa pun decat parola.La cel de al 2 imi spune sa pun in nume de utilizator sau emai/nr de telfon din contul Mircosoft + parola contului M.Am incercat si numerge absolut deloc.

| WoKy a răspuns (pentru AlexandruMarculescu):

Imi pare rau, nu stiu ce sa zic. Nu ma pot pune fata in fata cu situatia. Probabil da-as fi cu faptta as sti ce sa zic.
Succes in a-l deslusi.