| Marian1997 a întrebat:

big grin. Am o problema cu facebook si Adobe Flash Player

FaceBook: imi merge greu la fel si jocurile. Am 760 mb Ram DDR, 256 mb Placa video, iar 2.4 GHZ [ stiu ca e praf dar inainte imi mergea ff bine ]

Adobe Flash Player: Am downloadat " Adobe Flash Player" si imi dispare instalarea de pe desktop. Am downloadat " CCleaner " si am sters toate arhivele si ce mai era si la fel imi apare. Ce pot sa fac? daca stiti ajutati-ma! Dau Funda!

PS: Si youtube merge greu, intrerupt, vocea intrerupta [ la fel inainte mergea bine ] Am dat Click dreapta pe Player >- Settings >- enable acceleration hardware, si merge la fel de greu!

Răspuns Câştigător
| xgamerz a răspuns:

Dar Java, ai facut update la el? Ai putea incerk cu un alt iExplorer, de exemplu ti-as recomanda: Google Chrome (google chrome are incluse toate update`urile necesare cu auto-update) Vezi cum merge cu acesta... La plac video ar trebui dupa numele ei sa scoti/instalezi driverele noi si neaparat sa faci un *update la directx* asta sa faci prima data!
Pt. update directx: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35
Pt. update java: http://java.com/en/download/inc/windows_new_ie.jsp?locale=en
PS: Ar fi bine daca ai dezinstala toate programele/softurile/RECLAMELE (adica tot ce apare cu cuvantul:*toolbar*) pe care NU prea le folosesti...
Click Start -> Control Panel, si dublu-click pe Add or Remove Programs.
Bafta;)

| Marian1997 explică (pentru xgamerz):

Mersibig grin

Am Downloadat acum cateva zile chrome si nu aveam Adobe flash player si a mers perfect video la fel si fb dar exceptand jocurile mi-a mers greu de la inceput si nu imi dau seama de ce. Placa video se numeste nVidia GeFORCE 6200 are implementat un program numit " GIGABYTE Gamer HUD Ver 3.20 " asta nu stiu daca este recomandat la instalarea placii video si direct x big grin

| xgamerz a răspuns (pentru Marian1997):

Ce jocuri joci? Jocuri de pe HDD-ul tau sau jocuri de pe NET/web?
La jocuri NU conteaza doar ce plac video ai...

| Marian1997 explică (pentru xgamerz):

Pai metin si counter strike. am laut odata fifa 03 si mi-a mers greu
si nfsu 2big grin si la metin merge cu lag cand stau pe loc ma scoate de la lag.big grin [am si net praf trag cu 640 mb/s, am net de la click net]

| Marian1997 explică (pentru xgamerz):

Pai joc Metin si Counter Strike. dar am luat odata fifa 03 si mi-a mers greu si l`am sters. Am net de la click net [Romtelecom] trag cu 640 mb/s in vara imi expira contractul si imi bag cu viteza mai mare big grin