| hyperxy a întrebat:

Daca am o placa de baza socket AM2 pot sa pun un procesor AMD Sempron Le-145 socket AM3?
Multumesc tuturor

Răspuns Câştigător
| Hitback a răspuns:

Cel mai probabil cu un update de bios sa mearga. Dar nu as merge la risc.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai spune producatorul placii daca poti sau nu, ai citit, ca de aia ai net?

| Hitback a răspuns:

Salut! Nu sunt compatibile. Dacă erau compatibile aveau același nume. Nu se mai încurcă nimeni sa pună 2 nume diferite pentru același socket. Succes.

| hyperxy explică (pentru Hitback):

Din cate am inteles am3 e backward compatible cu am2

| Hitback a răspuns (pentru hyperxy):

Cel mai probabil cu un update de bios sa mearga. Dar nu as merge la risc.