| xGamerZ212 a întrebat:

daca am pus pe o unitate care scrie pe ea windows 7, windows 10, are ceva? Merge foarte bine windowsul.Si jocurile. Se poate suprasolicita? E i3 550 de 3.3 ghz si 8 gb ram
placa video de 1gb

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu, nu e nicio problema.

| Frank51 a răspuns:

Poate sa fie si cel mai slab pc de pe planeta, si tot functioneaza, doar ca dureaza o vesnicie sa porneasca. Cu cat este mai nou cu atat este mai performant, cu cat piesele sunt de generatie mai noua cu atat sunt mai performante si mai fiabile. Deci va merge, dar nu garantez ca destul de bine incat sa imi satisfaca cel putin mie nevoile, poate tie da.

| doctorandus a răspuns (pentru Frank51):

Am un PC cu Intel CoreDuo si 4 GB RAM care functioneaza cu Windows 10 x64 1909. Ma rog, pentru Office si altele e cam slabut, dar pentru surf pe web si Horizon Go e suficient.

| Bizon95 a răspuns:

Merge cam la fel ca windows 7

| cosmin1324 a răspuns:

Pai vezi cum iti merge si daca sunt compatibile toate driverele, eu am avut un PC mai vechi compatibil cu windows 7 si dupa ce am facut upgrade nu mi-au mai mers driverele de la placa de retea pentru windows 10 asa ca nu m-am putut conecta la net.

| rovion a răspuns:

Stai calm ai procesor bun pentru windows 10 dar sã ştii cã pe o unitate pe care scrie dau exemplu windows xp înseamnă cã acela e sistemul ei de operare(os)! Sper cã te-am ajutat