| babuin21 a întrebat:

daca am trimis un calculator in garantie, si l-au trimis cu urgentare care ar fi durata maxima de stat acolo? Doar pentru cunoscatori.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

30 zile + durata transportului.
Daca in 30 zile nu se poate repara, poti solicita un alt calculator, cu acelasi configuratie (la care incepe o noua etapa de 2 ano garantie).

Daca in timpul garantiei defectul se repeta, atunci poti solicita alt model de produs, cu plata unei eventuale diferente.

Daca defectiunea a fost cauzata de utilizator sau neglijenta acestuia, atunci el suporta costurile aferente reparatiei.

| babuin21 explică (pentru Bula):

Pai pe altex, se spune ca dureaza maxim 15 zile, si mi s-a spus ca a fost trimis cu o urgentare. Cat ar dura cu acea urgentare?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru babuin21):

De ce nu îi întrebi pe cei de la altex? Ei stiu.

| Bula a răspuns (pentru babuin21):

Intreaba de la ei. tongue
Eu am scris ce spune legea.