| alin_9439 a întrebat:

Daca am un iPhone care are cont de iCloud (nu sti parola), dar nu este blocat ii pot da resetare din fabrica?

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca dai reset la setarile de fabrica si el are ios 7 sau superior, la setup o sa te puna sa bagi email-ul si parola de la contul icloud care a fost in el(care le are acum).

| VladyXR a răspuns (pentru sltlp):

Doamne,greu de "INTELES" ca trebuie reset prin itunes, vrei reset manual, du-te la service si dai bani, cea mai simpla si eficienta metoda e prin Itunes,(backup la tot)
http://support.apple.com/en-us/HT201252

| VladyXR a răspuns:

Dai reset prin Itunes, recovery.

| Vanqu1sh a răspuns:

Nu stii parola, nu ai cum sa o recuperezi, tot blocat inseamna laughing.

| alin_9439 explică (pentru Vanqu1sh):

Tocmai am spus canu e blocat, ii pot folosi toate functiile, dar nu pot sterge contul de iCloud, e mai complicata povestea, dar telefonul nu e furat. ( nu de mine) laughing

| alin_9439 explică:

Iulli cum dau reset?laughing

| iuli000 a răspuns:

Blocat in ce semn? Nu ii poți folosi ce funcție? Spune după mai vorbim.

| alin_9439 explică (pentru iuli000):

Deci parola pentru Appstore o stiu, pot face orice pe telefon, dar nu pot sterge contul iCloud deorece nu stiu parola.

| iuli000 a răspuns (pentru alin_9439):

Da poți să-i dai reset la setările din fabrica. Simplu si la subiect.